mojaszosa.pl

Kolarstwo szosowe, wyniki, wyścigi

Afera dopingowa w Wielkiej Brytanii Afera dopingowa w Wielkiej Brytanii
Zagraniczne media powołując się na informacje Sunday Times donoszą, że grozi nam kolejny skandal dopingowy. I to na wielką skalę. Reporterzy znaleźli w londyńskiej... Afera dopingowa w Wielkiej Brytanii

Zagraniczne media powołując się na informacje Sunday Times donoszą, że grozi nam kolejny skandal dopingowy. I to na wielką skalę.

Reporterzy znaleźli w londyńskiej dzielnicy Knightsbridge lekarza Marka Bonara, który w przeciągu sześciu ostatnich lat przepisywał 150 brytyjskim sportowcom zakazane środki. Podejrzani są m.in. piłkarze, tenisiści, bokserzy oraz kolarze. Nazwisk na razie nie podano.

EPO, testosteron, sterydy, hormon wzrostu – o takich substancjach mówi się  obecnie na Wyspach. Dziennikarz undercover Sunday Times spotkał się z Bonarem pod pozorem porady lekarskiej. Rozmowę z nim, która odbyła się w prywatnej klinice, nagrał.

Co ciekawe, już dwa lata temu brytyjska agencja antydopingowa posiadała rzekomo informacje o działalności lekarza, jednak śledztwo nie zostało wszczęte, ponieważ  agencja nie czuła się do tego powołana i brakowało jej dowodów.