mojaszosa.pl

Kolarstwo szosowe, wyniki, wyścigi

Drugi etap Garmin MTB Series 2016 już w niedzielę w Redzie! Drugi etap Garmin MTB Series 2016 już w niedzielę w Redzie!
Po rywalizacji w Wejherowie, gdzie odbył się pierwszy etap tegorocznego cyklu Garmin MTB Series, zawodnicy spróbują swoich sił w Redzie. Zawody odbędą się już... Drugi etap Garmin MTB Series 2016 już w niedzielę w Redzie!

Po rywalizacji w Wejherowie, gdzie odbył się pierwszy etap tegorocznego cyklu Garmin MTB Series, zawodnicy spróbują swoich sił w Redzie. Zawody odbędą się już w najbliższą niedzielę 2 października. Swój udział w zawodach potwierdziło prawie pół tysiąca osób, m.in. Bartosz Banach, zwycięzca etapu w Wejherowie na trasie maxi, Krzysztof Krzywy, Przemysław Ebertowski czy Katarzyna Łysek.

Garmin MTB Series 2016

Garmin MTB Series 2016

Garmin MTB Series 2016

Kolarze również podczas tej edycji mają do wyboru jedną z dwóch tras: mini o dystansie około 26 km oraz maxi, trasę dwa razy dłuższą. Start i meta zlokalizowane będą w tym samym miejscu przy ulicy Gniewowskiej w Redzie. Początkowo spodziewać się można piasku, jednak środkowa część trasy to utwardzone drogi szutrowe lub brukowe z dość szybkimi singlami. Na końcu – nowość – świetny singiel.

„Reda po raz drugi będzie gospodarzem Garmin MTB Series, co nas bardzo cieszy. Rok temu zawodnicy bardzo dobrze przyjęli zaproponowane przez nas trasy, dlatego tegoroczna trasa jest prawie taka sama, jak podczas edycji w roku 2015” – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z Labosport Polska. „Klasyfikacją generalną cyklu jest suma czasów z trzech edycji, dlatego zapowiadają się niesamowite emocje do ostatnich kilometrów wyścigu” – dodał Szołowski.

Garmin MTB Series 2016

Cały czas można zapisywać się na zawody w Redzie, a także na ostatnią imprezę w ramach cyklu, która odbędzie się 9 października w Rumi. Rejestracji można dokonać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej zawodów www.mtbseries.pl lub w dniu imprezy w biurze zawodów.