mojaszosa.pl

Kolarstwo szosowe, wyniki, wyścigi

E3 Harelbeke 2016 E3 Harelbeke 2016
Przyszedł czas na serię brukowanych klasyków. Już w piątek kolarze zmierzą się z trasą WorldTourowego semiklasyku E3 Harelbeke. 59. edycja flamandzkiego wyścigu, kojarzonego z... E3 Harelbeke 2016

Przyszedł czas na serię brukowanych klasyków. Już w piątek kolarze zmierzą się z trasą WorldTourowego semiklasyku E3 Harelbeke.

59. edycja flamandzkiego wyścigu, kojarzonego z autostradą E3, będzie liczyła 206,4 kilometrów i poprowadzi słynnymi hellingen (m.in. Paterberg i Oude Kwaremont), czyli krótkimi, ale treściwymi brukowanymi podjazdami, charakterystycznymi dla tego regionu Europy.

Belgijski semiklasyk jest wykorzystany przez zawodników jako przetarcie przed niedzielnym Gandawa-Wevelgem, ale przede wszystkim stanowi test formy przed zbliżającą się wielkimi krokami „Flandryjską Pięknością”. Dość powiedzieć, że w ciągu ostatnich jedenastu lat zwycięzca w Harelbeke pięć razy stawał na najwyższym podium „De Ronde”.

Na starcie wyścigu zobaczymy trzech Polaków – Michałów Gołasia i Kwiatkowskiego (Team Sky) oraz Macieja Bodnara (Tinkoff).

Trasa

e3-2016-przekrój

e3-2016-przekrój

Kolarze rywalizację na trasie Harelbeke – Harelbeke rozpoczną kilkanaście minut po 12. Początkowo pokręcą w płaskim terenie, ale już na 29 kilometrze czeka ich pierwszy berg – Katteberg (600 m; 6,7 %, maks. 8%). Na kolejnych kilometrach przyjdzie im się zmierzyć z La Houppe (3440 m; 3,32%, maks. 10%), Oude Kruisberg (800 m, 4,8%, maks. 9%), Knoktebergiem (1530 m; 5,3%, maks. 13,3%), Hotondbergiem (1200 m; 4%, maks 8%), Kortekeerem (1000 m; 6,4%, maks 17%), Taaienbergiem (650 m; 9,5%, maks. 18%), Boignebergiem (2180 m; 5,8%, maks. 15%), Eikenbergiem (1200 m; 5,5%, maks. 11%) i Stationbergiem (460 m; 3,2%, maks. 5,7%).

W zeszłym sezonie wygrał Geraint Thomas, który decydującą akcję zainicjował z Zdenkiem Stybarem i Peterem Saganem na Oude Kwaremont.

Przed rokiem:

1 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 5:15:00
2 Zdenek Stybar (Cze) Etixx – Quick-Step 00:25
3 Matteo Trentin (Ita) Etixx – Quick-Step 00:38
4 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
5 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL-Jumbo
6 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo
7 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
8 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Garmin
9 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
10 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
Transmisja:

W Eurosporcie 2, godz. 15:00.