mojaszosa.pl

Kolarstwo szosowe, wyniki, wyścigi

Giro Rosa 2016 Giro Rosa 2016
Już w lipcu, najlepsze kolarki na świecie zmierzą się na trasie Giro Rosa. Wtorkowego poranka w Mediolanie zaprezentowana została trasa 27 edycji wyścigu. Na... Giro Rosa 2016

Już w lipcu, najlepsze kolarki na świecie zmierzą się na trasie Giro Rosa. Wtorkowego poranka w Mediolanie zaprezentowana została trasa 27 edycji wyścigu.

Na uroczystym przedstawieniu wszystkich etapów tegorocznej imprezy pojawiły się tak istotne postaci jak Elisa Longo Borghini, Mayuko Hagiwara, Asja Paladin, Soraya Paladin, Irene Bitto, Barbara Guarischi, Elena Cecchini i Rossella Ratto.

Wszystko rozpocznie się 1 lipca, podczas wieczornego prologu w Gaiarine w regionie Treviso. W tych samych okolicach rozegrany zostanie pierwszy etap, który zakończy się w San Fior di Sotto. Sprinterki będą miały szansę wykazać się również trzeciego dnia rywalizacji, kiedy to zmierzać będą do Lendinary w regionie Friuli. Środkowa część wyścigu będzie rozgrywana w Lombardii. Zabawa zacznie się od okrążenia jeziora Iseo (etap poprowadzi z Costa Volpino do Lovere). Następnego dnia peleton wjedzie w wysokie góry. Na odcinku z Grosio do Tirano dojdzie do fantastycznej walki, bowiem zawodniczki będą musiały poradzić sobie m.in. z podjazdem pod Mortirolo. Po niezwykle trudnej przeprawie w Alpach, przyjdzie czas na transfer do Ligurii. Ostatni górski poprowadzi zawodniczki do Alassio, gdzie w pobliżu sanktuarium Madonna della Guardia ostatni raz zobaczymy na czele góralki. Następnego dnia specjalistki od jazdy na czas będą mogły nieco poprawić swoje pozycje, bowiem organizatorzy przygotowali 22 kilometrową czasówkę prowadzącą do Varazze. Ostatnie 2 etapy to kolejne szanse dla sprinterek, które powalczą na finiszu w Legnano i Verbanii, gdzie koronowana zostanie nowa królowa włoskich szos.

Zarówno według działaczy jak i zawodniczek, kilkudniowy wyścig rozgrywany w Italii będzie doskonałym przygotowaniem do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, które odbędą się kilka tygodni później.

Co ważne, transmisję z wyścigu przeprowadzi telewizja Rai.

Trasa:
Prolog: Gaiarine 2 km
Stage 1: Gaiarine – San Fior 104 km
Stage 2: Tarcento – Montenars 111,1 km
Stage 3: Montagnana – Lendinara 120 km
Stage 4: Costa Volpino – Lovere 98,550 km
Stage 5: Grosio – Tirano 77,5 km
Stage 6: Andora – Alassio/Madonna della Guardia 118,6 km
Stage 7: Albisola Superiore – Varazze (ITT) 21,9 km
Stage 8: Rescaldina – Legnano 99,350 km
Stage 9: Verbania – Verbania 104,8 km