mojaszosa.pl

Kolarstwo szosowe, wyniki, wyścigi

Koronawirus, a jazda na rowerze – poznaj najnowsze rozporządzenie Koronawirus, a jazda na rowerze – poznaj najnowsze rozporządzenie
Czy w czasie pandemii koronawirusa można w Polsce jeździć na rowerze? Kwestię tę reguluje najnowsze rozporządzenie ministra zdrowia, które publikujemy. Od 25 marca obowiązują... Koronawirus, a jazda na rowerze – poznaj najnowsze rozporządzenie

Czy w czasie pandemii koronawirusa można w Polsce jeździć na rowerze? Kwestię tę reguluje najnowsze rozporządzenie ministra zdrowia, które publikujemy.

Od 25 marca obowiązują w Polsce nowe ograniczenia, które mają pomóc w walce z koronawirusem. Na rządowej stronie internetowej można zapoznać się z nowym rozporządzeniem wprowadzającym m.in. zakaz zgromadzeń. Możliwość przemieszczania się ogranicza ono do dojazdu do pracy, wolontariatu związanego z koronawirusem oraz “załatwienia spraw niezbędnych do życia codziennego”. W myśl nowych przepisów jazda na rowerze wciąż jest dozwolona pod pewnymi warunkami. Poniżej publikujemy informację, która znalazła się w rządowym serwisie jako uszczegółowienie nowych wytycznych.

“Czy złamaniem obostrzeń jest samodzielne uprawianie sportu na zewnątrz, w tym rekreacyjna jazda na rowerze?

Przepisy pozwalają wychodzić z domu m.in. w celu realizacji niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć np. jednorazowe wyjście w celach sportowych. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od innych oraz o tym, że powinniśmy uprawiać sport w grupie maksymalnie dwuosobowej (nie dotyczy to jednak rodzin)”.

Nowe rozporządzenie obowiązuje od 25 marca do 11 kwietnia, więcej można o nim przeczytać tutaj, a jego podstawę prawną poznać tutaj.

Prosimy o zastosowanie się do nowych wytycznych i rozwagę podczas aktywności sportowych.