mojaszosa.pl

Kolarstwo szosowe, wyniki, wyścigi

Velo Toruń już za 4 tygodnie Velo Toruń już za 4 tygodnie
Trzecia edycja amatorskiego wyścigu pod patronatem Michała Kwiatkowskiego już w pierwszy weekend maja! Jak co roku Velo Toruń będzie jedną z imprez otwierających sezon... Velo Toruń już za 4 tygodnie

Trzecia edycja amatorskiego wyścigu pod patronatem Michała Kwiatkowskiego już w pierwszy weekend maja!

Jak co roku Velo Toruń będzie jedną z imprez otwierających sezon amatorski w Polsce. To, czym wyróżniają się wyścigi w Toruniu, jest obecność zawodowych kolarzy z Michałem Kwiatkowskim na czele. Pierwszy polski mistrz świata i pierwszy zwycięzca monumentu postara się o zaproszenie jak największej liczby swoich kolegów – każdy „pros” będzie do dyspozycji fanów, nie będzie problemu, by zrobić sobie zdjęcie, porozmawiać czy poprosić o autograf. Co ważne kolarze zawodowi nie będą ścigać się między sobą, będą jedynie tłem dla głównych aktorów Velo Toruń – amatorów.

Jak co roku rywalizacja będzie się toczyć na trzech dystansach – ok. 104km, 65 i 35km w całkowicie zamkniętym ruchu. Organizatorzy wyznaczyli trasę tak, by amatorzy mogli poznać drogi, na których trenowali (i wciąż trenują) Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś czy Łukasz Wiśniowski. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych i rodzin – przygotowane zostaną wyścigi dla dzieci i „Family Challenge”. Jedynie na najdłuższym dystansie trzeba posiadać rower szosowy – na pozostałych dopuszczalne są wszystkie rowery!

W dużej mierze trasy pozostaną niezmienione w stosunku do poprzedniej edycji. Mapy, wraz z opisami, do sprawdzenia w serwisie bikemap:

100+ km – tutaj

65+ km – tutaj

35+km – tutaj

Biuro zawodów zlokalizowane będzie w Hali Arena Toruń przy ulicy Bema 73-89. W sobotę 6 maja oraz w niedzielę rano, można się będzie rejestrować i odbierać pakiety startowe (numer, książkę wyścigu, żel energetyczny i pamiątkową torbę) na wszystkie dystanse. Dla osób, które wolą mieć już z głowy zapisy – wystarczy kliknąć TUTAJ. Podobnie jak w poprzednich edycjach na trasie będą czekały bufety i napoje izotoniczne, a w Miasteczku Sportowym Velo Toruń każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z bezpłatnego serwisu.

Szczegółowe informacje na stronie wyścigu: http://www.velotorun.com/ .