mojaszosa.pl

Kolarstwo szosowe, wyniki, wyścigi

25 drużyn Małopolskiego Wyścigu Górskiego 25 drużyn Małopolskiego Wyścigu Górskiego
Do tegorocznej, 55. edycji Małopolskiego Wyścigu Górskiego (kat. UCI 2.2) przystąpi 25 zespołów, z których blisko połowa to drużyny polskie. Nieoficjalnym prologiem wyścigu jest... 25 drużyn Małopolskiego Wyścigu Górskiego

Do tegorocznej, 55. edycji Małopolskiego Wyścigu Górskiego (kat. UCI 2.2) przystąpi 25 zespołów, z których blisko połowa to drużyny polskie. Nieoficjalnym prologiem wyścigu jest Kolarskie Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa, które rozegrane zostanie w czwartek popołudniu na krakowskim Rynku.

 Małopolski Wyścig Górski to jeden z najważniejszych punktów w polskim kalendarzu kolarskim. Rokrocznie na jego starcie staje czołówka polskich zawodników oraz liczni goście zza granicy. 5 spośród 25 zgłoszonych do tegorocznej odsłony MWG drużyn to polskie grupy zawodowe – Wibatech 7R Fuji, Domin Sport, Team Hurom, Voster Uniwheels oraz CCC Sprandi Polkowice, która w minionym roku wróciła do domu ze zwycięzcą klasyfikacji generalnej, Mateuszem Taciakiem. Tym razem w pomarańczowych barwach na starcie pojawi się m.in. świeżo upieczony triumfator Wyścigu Szlakiem Walk Mjr Hubala Maciej Paterski.

 Poza wymienioną piątką, polskich reprezentantów na MWG będzie zdecydowanie więcej, bowiem swój udział w rywalizacji potwierdziły również takie zespoły jak KS Pogoń Mostostal Puławy, Dar-Bud Team, TC Chrobry Scott Głogów czy JBG2, które zdecydowanie bardziej znane jest bardziej z  tras MTB niż z szosy, ale w Małopolskim startuje regularnie od kilku sezonów.

Pośród drużyn, które przybędą do Małopolski zza granicy tradycyjnie znajdą się kolarze z krajów ościennych – z Niemiec, Czech, Litwy czy Łotwy, ale również z bardziej oddalonej Słowenii, Szwajcarii czy Norwegii. Aktywnej jazdy spodziewać się można po zawodnikach ekipy Adria Mobil, która nie raz sięgała na MWG po sukcesy. Będzie też KED-Steven Team Berlin i PS Team Thuringen, a także Team Novo Nordisk, w której – co ciekawe i godne odnotowania – ścigają się sami kolarze cierpiący na cukrzycę. Mimo choroby pokazują oni, że mimo wyrzeczeń, jakiego wymaga kolarstwo, zawodowe jego uprawianie jest poza ich zasięgiem.

Szczegółowe informacje na temat trasy i programu 55. Małopolskiego Wyścigu Górskiego dostępne są na oficjalnej stronie: www.mwg.info.pl.

Zespoły 55. Małopolskiego Wyścigu Górskiego: CCC Sprandi Polkowice, Adria Mobil, ISD-Jorbi Continental Team, Staki-Technorama, CK Pribram Gastro, Wibatech 7R Fuji, Domin Sport, Riwal Platform Cycling Team, Minsk Cycling Team, AC Sparta Praha, Team Hurom, Tufo Prostejov, Retiumu Banka Riga, Voster Uniwheels Team, Start Vaxes Cycling Team, JBG2, KED-Steven Team Berling, Team Novo Nordisk, KS Pogoń Mostostal Puławy, Speeder Wheels, Tarnovia Tarnowo Podgórne, PS Team Thuringen, TC Chrobry Scott Głogów, Regional Team Centrum oraz Dar-Bud Team.