mojaszosa.pl

Kolarstwo szosowe, wyniki, wyścigi

Giro d Italia 2016: etap 15 Giro d Italia 2016: etap 15
Rosjanin Alexander Foliforov (Gazprom-Rusvelo) wygrał górską jazdę indywidualną podczas piętnastego dnia Giro d’Italia. Z tym samym wynikiem został sklasyfikowany lider wyścigu Steven Kruijswijk (LottoNl-Jumbo),... Giro d Italia 2016: etap 15

Rosjanin Alexander Foliforov (Gazprom-Rusvelo) wygrał górską jazdę indywidualną podczas piętnastego dnia Giro d’Italia.

Z tym samym wynikiem został sklasyfikowany lider wyścigu Steven Kruijswijk (LottoNl-Jumbo), trzeci Alejandro Valverde był wolniejszy o 23 sekundy.

Rafał Majka (Tinkoff) zajął 10. miejsce, tracąc do zwycięzcy 1:09 oraz awansował na 5. pozycję w klasyfikacji generalnej.

Rywalizacja przebiegała w równych, słonecznych warunkach atmosferycznych, na dystansie 10,8 km. Po starcie z Castelrotto kolarze wjeżdżali na Alpe di Siusi (meta; kat. 1; 9,1 km; 8,3%), którego nachylenie w drugiej części sięgało 11 procent.

Najlepsze otwarcie zanotował Kruijswijk, który na punkcie pomiaru czasu (4,4 km) o 9 sekund wyprzedzał Ilnura Zakarina (Katusha) i o 12 sekund Alejandro Valverde. Z czołówki kolejnym był Majka, ze stratą 22 sekund, co było szóstym wynikiem w tym miejscu.

Druga część czasówki miała dużo większy wpływ na ostateczny rezultat. Niespodziewanie z 14. miejsca na pomiarze wystrzeli w górę Foliforov. 24-letni Rosjanin odrobił 39 sekund do lidera wyścigu, zostając sensacyjnym zwycięzcą czasówki.

Kruijswijk zameldował się z takim samym czasem, umacniając się na fotelu lidera, ponieważ dotychczasowy wicelider Vincenzo Nibali (Astana) stracił na mecie aż 2:10 i nie może tego wytłumaczyć wyłącznie defektem roweru.

Wyniki 15. etapu Giro d’Italia 2016 (GT), Castelrotto – Alpe di Siusi (10,8 km jazda indywidualna na czas):

1 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo 28:39
2 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 00:23
4 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo 00:30
5 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 00:36
6 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge 00:40
7 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 00:47
8 Joe Dombrowski (USA) Cannondale 00:52
9 Bob Jungels (Lux) Etixx – Quick-Step 01:04
10 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team 01:09
11 Diego Ulissi (Ita) Lampre – Merida 01:12
12 Rein Taaramae (Est) Team Katusha 01:17
13 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 01:21
14 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
15 Ian Boswell (USA) Team Sky 01:25
16 David De La Cruz (Spa) Etixx – Quick-Step 01:30
17 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 01:36
18 Sebastian Henao (Col) Team Sky
19 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky 01:52
20 Simone Petilli (Ita) Lampre – Merida 01:55
21 Mikel Nieve (Spa) Team Sky 01:57
22 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
23 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data 01:59
24 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 02:05
25 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 02:10
26 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 02:12
27 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
28 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 02:14
29 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 02:17
30 Andre Cardoso (Por) Cannondale 02:18
31 Daniel Martínez (Col) Wilier Triestina-Southeast 02:20
32 Egor Silin (Rus) Team Katusha 02:21
33 Arnaud Courteille (Fra) FDJ 02:25
34 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 02:40
35 Carlos Verona (Spa) Etixx – Quick-Step
36 Nicolas Roche (Irl) Team Sky 02:46
37 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo 02:47
38 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 02:48
39 Valerio Conti (Ita) Lampre – Merida 02:55
40 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo 02:57
41 Damiano Cunego (Ita) Nippo – Vini Fantini 02:59
42 Ruben Plaza (Spa) Orica-GreenEdge
43 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin 03:02
44 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo 03:04
45 Moreno Moser (Ita) Cannondale 03:08
46 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
47 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 03:15
48 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF 03:16
49 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx – Quick-Step 03:17
50 Rigoberto Uran (Col) Cannondale 03:18
51 Davide Formolo (Ita) Cannondale
51 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
53 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
54 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team 03:20
55 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin 03:24
56 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo 03:26
57 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling 03:27
58 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
59 Nathan Brown (USA) Cannondale 03:31
60 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge 03:32
61 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF 03:33
62 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 03:37
63 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 03:38
64 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina-Southeast 03:43
65 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast 03:44
66 Philip Deignan (Irl) Team Sky 03:45
67 Pieter Serry (Bel) Etixx – Quick-Step 03:49
68 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 03:53
69 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 03:54
70 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 03:55
71 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team 04:00
72 Alexander Serov (Rus) Gazprom-Rusvelo 04:02
73 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team 04:06
74 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin 04:07
75 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 04:09
76 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data 04:12
77 Manuele Mori (Ita) Lampre – Merida
78 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team 04:15
79 Sacha Modolo (Ita) Lampre – Merida
80 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal 04:19
81 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
82 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin 04:20
83 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 04:22
84 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team 04:28
85 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge
86 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo – Vini Fantini
87 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale 04:29
88 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team 04:32
89 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 04:34
90 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin
91 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal 04:35
92 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ 04:36
93 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
94 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo – Vini Fantini 04:37
95 José Herrada (Spa) Movistar Team
96 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
97 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ 04:38
98 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF 04:39
99 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling 04:41
100 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
101 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo 04:45
102 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx – Quick-Step 04:46
103 Simon Clarke (Aus) Cannondale
104 Christian Knees (Ger) Team Sky 04:50
105 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 04:56
106 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
107 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo 05:00
108 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team 05:02
109 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre – Merida 05:03
110 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
111 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
112 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo 05:04
113 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team 05:05
114 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
115 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo 05:08
116 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale 05:09
117 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
118 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin 05:12
119 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin 05:13
120 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data 05:14
121 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale 05:15
122 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale 05:17
123 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge 05:21
124 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team 05:22
125 Matteo Trentin (Ita) Etixx – Quick-Step
126 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
127 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina-Southeast 05:24
128 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo 05:28
129 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Southeast 05:32
130 Roberto Ferrari (Ita) Lampre – Merida 05:36
131 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo 05:40
132 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team 05:41
133 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
134 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
135 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling 05:44
136 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
137 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data 05:45
138 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF 05:49
139 Songezo Jim (RSA) Dimension Data
140 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
141 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team 05:50
142 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 05:52
143 Jack Bobridge (Aus) Trek-Segafredo 05:56
144 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Southeast
145 Mickael Delage (Fra) FDJ 05:59
146 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal 06:01
147 Matej Mohoric (Slo) Lampre – Merida 06:03
148 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha 06:04
149 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Southeast 06:05
150 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo – Vini Fantini
151 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo 06:08
152 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo 06:10
153 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal 06:12
154 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo 06:15
155 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team 06:25
156 Luka Mezgec (Slo) Orica-GreenEdge
157 Grega Bole (Slo) Nippo – Vini Fantini
158 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team 06:33
159 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge 06:37
160 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
161 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo 06:44
162 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge
163 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo – Vini Fantini 07:06
164 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha 07:17
165 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo 10:14

Punkty

1 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo 15 pkt
2 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo 12
3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 9
4 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo 7
5 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 6
6 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge 5
7 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 4
8 Joe Dombrowski (USA) Cannondale 3
9 Bob Jungels (Lux) Etixx – Quick-Step 2
10 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team 1

Premia górska – Alpe di Siusi (10 km)

1 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo 35 pkt
2 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo 18
3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 12
4 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo 9
5 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 6
6 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge 4
7 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 2
8 Joe Dombrowski (USA) Cannondale 1

Drużynowo

1 Gazprom-Rusvelo 1:28:24
2 Movistar Team 01:29
3 Astana Pro Team 01:40
4 Team Katusha 01:58
5 Team Sky 02:26
6 Etixx – Quick-Step 02:47
7 Lampre – Merida 03:35
8 Cannondale 03:51
9 Orica-GreenEdge 04:44
10 AG2R La Mondiale 05:14
11 Team LottoNl-Jumbo 05:22
12 Tinkoff Team 06:08
13 Bardiani CSF 06:27
14 Lotto Soudal 06:36
15 Wilier Triestina-Southeast 07:20
16 Dimension Data 07:22
17 Team Giant-Alpecin 08:06
18 BMC Racing Team 08:21
19 FDJ 09:12
20 Nippo – Vini Fantini 09:37
21 IAM Cycling 10:15
22 Trek-Segafredo 10:52
Klasyfikacja generalna po 15. etapie:

1 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo 60:41:22
2 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge 02:12
3 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 02:51
4 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 03:29
5 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team 04:38
6 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 04:40
7 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 05:27
8 Bob Jungels (Lux) Etixx – Quick-Step 07:14
9 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data 07:37
10 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 07:55
11 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 08:12
12 Rigoberto Uran (Col) Cannondale 08:19
13 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 16:31
14 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF 17:03
15 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team 17:21
16 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 17:37
17 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 18:47
18 Sebastian Henao (Col) Team Sky 18:48
19 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 25:18
20 Andre Cardoso (Por) Cannondale 26:02
21 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 28:54
22 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 30:46
23 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin 31:31
24 Davide Formolo (Ita) Cannondale 36:34
25 Diego Ulissi (Ita) Lampre – Merida 37:13
26 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx – Quick-Step 37:21
27 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 37:41
28 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data 39:30
29 Nicolas Roche (Irl) Team Sky 39:40
30 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 40:54
31 Mikel Nieve (Spa) Team Sky 49:18
32 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo 49:38
33 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo 50:28
34 Joe Dombrowski (USA) Cannondale 54:45
35 Valerio Conti (Ita) Lampre – Merida 56:44
36 David De La Cruz (Spa) Etixx – Quick-Step 57:21
37 Carlos Verona (Spa) Etixx – Quick-Step 58:46
38 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team 01:01:39
39 Damiano Cunego (Ita) Nippo – Vini Fantini 01:02:17
40 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team 01:08:28
41 Rein Taaramae (Est) Team Katusha 01:08:49
42 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team 01:09:11
43 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team 01:10:28
44 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data 01:10:34
45 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team 01:10:37
46 Moreno Moser (Ita) Cannondale 01:11:03
47 Egor Silin (Rus) Team Katusha 01:15:00
48 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo 01:17:34
49 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge 01:18:07
50 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 01:18:18
51 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Southeast 01:24:45
52 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team 01:28:58
53 Nathan Brown (USA) Cannondale 01:30:05
54 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale 01:31:24
55 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin 01:32:15
56 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo 01:33:58
57 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 01:34:53
58 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo 01:35:15
59 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling 01:39:13
60 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 01:41:29
61 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge 01:42:13
62 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team 01:43:21
63 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 01:46:50
64 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo 01:47:12
65 Ruben Plaza (Spa) Orica-GreenEdge 01:48:34
66 Manuele Mori (Ita) Lampre – Merida 01:48:40
67 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 01:49:06
68 José Herrada (Spa) Movistar Team 01:52:54
69 Simone Petilli (Ita) Lampre – Merida 01:54:03
70 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo 01:55:29
71 Pieter Serry (Bel) Etixx – Quick-Step 01:56:44
72 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team 02:00:21
73 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team 02:03:50
74 Simon Clarke (Aus) Cannondale 02:04:25
75 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 02:04:38
76 Christian Knees (Ger) Team Sky 02:04:52
77 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data 02:05:14
78 Matteo Trentin (Ita) Etixx – Quick-Step 02:06:04
79 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo 02:06:13
80 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 02:07:04
81 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale 02:07:13
82 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale 02:07:34
83 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin 02:08:20
84 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky 02:10:09
85 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal 02:10:13
86 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF 02:10:22
87 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 02:11:12
88 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal 02:12:46
89 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo – Vini Fantini 02:14:50
90 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina-Southeast 02:15:30
91 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo 02:15:39
92 Sacha Modolo (Ita) Lampre – Merida 02:16:22
93 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 02:16:39
94 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 02:16:50
95 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo 02:17:58
96 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF 02:18:37
97 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team 02:19:42
98 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin 02:19:47
99 Daniel Martínez (Col) Wilier Triestina-Southeast
100 Ian Boswell (USA) Team Sky 02:20:01
101 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 02:20:10
102 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team 02:21:02
103 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal 02:21:08
104 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 02:21:52
105 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling 02:22:20
106 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina-Southeast 02:23:16
107 Philip Deignan (Irl) Team Sky 02:24:07
108 Matej Mohoric (Slo) Lampre – Merida 02:25:18
109 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo 02:26:12
110 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team 02:27:22
111 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling 02:27:44
112 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team 02:28:15
113 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo 02:29:43
114 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 02:30:58
115 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Southeast 02:31:09
116 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 02:32:52
117 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha 02:33:31
118 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre – Merida 02:35:01
119 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 02:35:41
120 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo 02:35:42
121 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo 02:37:28
122 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ 02:39:01
123 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team 02:41:16
124 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Southeast 02:43:41
125 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo 02:43:44
126 Alexander Serov (Rus) Gazprom-Rusvelo 02:43:52
127 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF 02:45:05
128 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo 02:45:28
129 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 02:46:40
130 Roberto Ferrari (Ita) Lampre – Merida 02:47:34
131 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal 02:47:35
132 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo – Vini Fantini 02:48:10
133 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast 02:48:31
134 Grega Bole (Slo) Nippo – Vini Fantini 02:50:58
135 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha 02:51:20
136 Arnaud Courteille (Fra) FDJ 02:51:55
137 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ 02:52:57
138 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo 02:53:46
139 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge 02:54:45
140 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 02:55:19
141 Luka Mezgec (Slo) Orica-GreenEdge 02:55:21
142 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo 02:56:16
143 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale 02:56:31
144 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 02:56:39
145 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx – Quick-Step 02:56:47
146 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team 02:57:50
147 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin 02:58:46
148 Songezo Jim (RSA) Dimension Data 02:58:48
149 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha 03:03:09
150 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge 03:03:45
151 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo 03:04:53
152 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin 03:05:13
153 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 03:06:03
154 Mickael Delage (Fra) FDJ 03:07:11
155 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge 03:07:19
156 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data 03:07:59
157 Olivier Le Gac (Fra) FDJ 03:08:39
158 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling 03:09:26
159 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 03:10:22
160 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ 03:10:48
161 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo – Vini Fantini 03:16:17
162 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin 03:25:07
163 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo – Vini Fantini 03:26:34
164 Jack Bobridge (Aus) Trek-Segafredo 03:27:45
165 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo 03:29:56

Klasyfikacja punktowa

1 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo 138 pkt
2 Diego Ulissi (Ita) Lampre – Merida 112
3 Sacha Modolo (Ita) Lampre – Merida 84
4 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo 83
5 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 80
6 Matteo Trentin (Ita) Etixx – Quick-Step 80
7 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo 58
8 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 57
9 Bob Jungels (Lux) Etixx – Quick-Step 54
10 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 52
11 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha 50
12 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 47
13 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha 46
14 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF 46
15 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx – Quick-Step 40
16 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 40
17 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo 39
18 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 39
19 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 39
20 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge 35

Klasyfikacja górska

1 Damiano Cunego (Ita) Nippo – Vini Fantini 134 pkt
2 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling 72
3 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team 69
4 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 61
5 Mikel Nieve (Spa) Team Sky 50
6 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo 41
7 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky 39
8 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data 36
9 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 27
10 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 26
11 Ruben Plaza (Spa) Orica-GreenEdge 23
12 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo 23
13 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin 21
14 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 20
15 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF 18
16 Joe Dombrowski (USA) Cannondale 17
17 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx – Quick-Step 16
18 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo – Vini Fantini 16
19 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team 15
20 David De La Cruz (Spa) Etixx – Quick-Step 15

Klasyfikacja młodzieżowa

1 Bob Jungels (Lux) Etixx – Quick-Step 60:48:36
2 Sebastian Henao (Col) Team Sky 11:34
3 Davide Formolo (Ita) Cannondale 29:20
4 Joe Dombrowski (USA) Cannondale 47:31
5 Valerio Conti (Ita) Lampre – Merida 49:30
6 Carlos Verona (Spa) Etixx – Quick-Step 51:32
7 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data 01:03:20
8 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge 01:10:53
9 Nathan Brown (USA) Cannondale 01:22:51
10 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin 01:25:01
11 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo 01:26:44
12 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 01:27:39
13 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team 01:36:07
14 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 01:39:36
15 Simone Petilli (Ita) Lampre – Merida 01:46:49
16 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team 01:53:07
17 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 01:57:24
18 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data 01:58:00
19 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale 01:59:59
20 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina-Southeast 02:08:16
21 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo 02:08:25
22 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin 02:12:33
23 Daniel Martínez (Col) Wilier Triestina-Southeast
24 Ian Boswell (USA) Team Sky 02:12:47
25 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal 02:13:54
26 Matej Mohoric (Slo) Lampre – Merida 02:18:04
27 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team 02:21:01
28 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre – Merida 02:27:47
29 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 02:28:27
30 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team 02:34:02
31 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF 02:37:51
32 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast 02:41:17
33 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo 02:46:32
34 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 02:48:05
35 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx – Quick-Step 02:49:33
36 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team 02:50:36
37 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge 03:00:05
38 Olivier Le Gac (Fra) FDJ 03:01:25
39 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini 03:03:08
40 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo – Vini Fantini 03:09:03
41 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo – Vini Fantini 03:19:20

Klasyfikacja drużynowa

1 Astana Pro Team 182:23:30
2 Movistar Team 04:40
3 Cannondale 19:05
4 AG2R La Mondiale 24:04
5 Etixx – Quick-Step 41:23
6 Team Sky 43:01
7 Tinkoff Team 52:10
8 Team Katusha 56:28
9 Dimension Data 01:24:59
10 Team LottoNl-Jumbo 01:27:00
11 Orica-GreenEdge 01:57:24
12 BMC Racing Team 02:18:09
13 Lampre – Merida 02:21:59
14 Trek-Segafredo 02:31:40
15 Bardiani CSF 02:40:09
16 Team Giant-Alpecin 02:41:07
17 Lotto Soudal 02:57:14
18 Gazprom-Rusvelo 03:19:30
19 IAM Cycling 04:00:14
20 Wilier Triestina-Southeast 04:18:39
21 Nippo – Vini Fantini 04:40:48
22 FDJ 07:32:04

Nasza strona używa cookies w celu optymalizacji pracy serwisu i dostosowania do oczekiwań klientów. Pozostając na stronie lub klikając dowolny link zgadzasz się na takie użycie cookies. więcej informacji

1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer. 2. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator serwisu mojaszosa.pl. 3. Pliki cookies wykorzystywane są w celu: a) dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb; b) tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości; c) utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła; 5. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika. 6. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies: a) „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu; b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu; c) „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu; d) „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.; e) „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań. 7. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). 8. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu. 9. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.

Zamknij